TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
304 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Osman Tarık Yazıcı
  • ADRES: Bahçelievler Mah. Bağcılar Cad. No: 9/B Bahçelievler / İSTANBUL
  • TELEFON: 0 (507) 761 2855
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA

Sporcu gıda ürünleri – En kaliteli sporcu gıda ürünleri
Son yıllarda sporcu gıda takviyelerine ilgi giderek artıyor. Özellikle şehirlerde hareketsiz yaşam, hareketsiz çalışma şartları insanların spor salonlarını doldurmasına neden oluyor. Her yaştan kadın ve erkek daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için spor yapıyor. Spora yeni başlayanlar için sporcu gıdaları da merak konusu oluyor. Çevreden gördüğü ve duyduğu sporcu gıdalarını kullanmaya başlıyor. Ancak sporcu gıda ürünleri doğru miktarda ve doğru zamanlarda kullanılmadığında pek bir fayda sağlamıyor. Sporcu gıda ürünlerinden fayda sağlamanız için öncelikle vücudunuzu doğru tanımalı ve neye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmelisiniz.
Spora başlamadan önce doktorunuzla görüşerek vücudunuzun ihtiyaçlarını doğru tespit edebilirsiniz. Buna göre de en uygun sporcu gıda ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu arada sporcu gıda ürünleri hakkında doğru olmayan çok şey konuşuluyor. Birçok zararı olduğundan, riskleri olduğundan bahsediliyor. Bunların çoğu şehir efsanesidir. Bu gıdalar besindir ve işlem görmesine rağmen hiçbir zararlı madde kullanılmadan üretilir. Ancak sporcu gıdaları ana öğün yerine alınmamalıdır. Ana öğünlere ek olarak alınmalıdır. Dengeli ve düzenli beslenen birinin ek gıda takviyelerine çoğu zaman ihtiyacı kalmaz.
Ancak ağır işlerde çalışanlar, spor yapanlar, vücut gelişimciler doğal beslenmeyle ihtiyaçları olan besinleri tam olarak alamayabilir. Bu kişilerde kas yıkımı, kas kaybı olur ve daha çok protein, vitamin, karbonhidrat almaları gerekir. Bu noktada sporcu gıdaları devreye girer. En iyi sporcu gıda ürünleri protein tozları, protein barlar, karbonhidrat tozları, kreatinler, karnitinler ve yağ yakıcılardır. Bu ürünleri genellikle sporcular kullansa da kilo vermek, kilo almak, yağ yakmak isteyen çok sayıda kişi de kullanmaktadır.
Ancak piyasada çok sayıda markanın ürünü bulunuyor. En kaliteli sporcu besinleri ile istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kaliteli protein tozları ve protein barlarıyla kas yapınız güçlenecek, yağ yakıcılarla fazla yağlarınızdan kurtulacak, kreatin sayesinde performansınız artacaktır. Sporcu besinleri genellikle spordan önce ve spordan sonra alınır. Ama öğün aralarında, yatmadan önce ve kahvaltıdan sonra da alınabilir. Bu arada dengeli ve düzenli beslenme, fit bir vücut için en temel meseledir. Günlük beslenmeye destek olarak da sporcu besinleri alınmalıdır.

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.